Skaličania dostali od Popradu päťgólový výprask

14.11.2012 Celý región

Skalica 14. novembra (TASR) - Úvodné minúty priniesli dve šance hostí, ktoré s vypätím síl vyriešil Kotvan. Jednu sľubnú šancu domácich mal Preisinger, no Nikkilä bol na mieste. Popradčania o poznanie lepšie kombinovali a mali rýchlejší prechod do útoku. V 8. minúte mohol, skórovať Pálffy z nariadeného trestného strieľania za faul naňho, no jeho pekný blafák skončil na žŕdke brány popradského brankára. Po tomto momente pritlačili domáci, no popradská obrana odolala. Hostia sa ujali vedenia v 12. minúte, keď hrubú chybu obrancu Srnca premenil Hvila. V nasledujúcej minúte spálil dobrú šancu Sloboda, keď dostal ideálnu prihrávku od Holoviča spoza popradskej bránky. Domáci mali ďalšie šance, no ani Pálffy, ani Jurík neskórovali. Hostia využili na jednogólový náskok chybu domácej obrany.

V 22. minúte bol vylúčený Hosťujúci Balán, no jedinú šancu domácich spálil Pállfy, keď trafil Nikkiläove betóny. Hra bola v tejto časti rozháraná, plná nepresností na oboch stranách. Na 2:0 zvýšil pre hostí peknou strelou nad Kotvanovu lapačku Buc. Hostia boli o poznanie nebezpečnejší v útočnej fáze, domácim viazla súhra, za kratší koniec ťahali aj v osobných súbojoch s fyzicky lepšie disponovanými Podtatrancami. V 36. minúte sa pohral s obranou domácich opäť Buc, ktorý bez problémov zvýšil na 3:0 pre hostí.

V tretej časti zápasu už hostia útočili menej ako predtým, no bez problémov kontrolovali vývin zápasu. Na 0:4 zvýšil v 48. minúte Hvila a domáci sa tak dostali do pozície sparring partnera pre rozbehnutého súpera. Na konečných 5:0 uzavrel skóre zápasu bez problémov po zmätkoch v obrane Tomas. Premiéra trénera Pešouta na skalickej lavičke sa nevydarila.

HK 36 Skalica - HK Poprad 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 12. Hvila (Vandas), 32. Buc (Sabolič), 36. Buc (R. Tomas), 48. Hvila (Vandas, Suchý), 56. R. Tomas (Balán, Buc)
Vylúčení: 0:2 na 2 min, navyše: Balán 10 min za nešportové správanie
rozhodovali: J. Konc, Tvrdoň, Výleta
1422 divákov

Skalica: Kotvan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Trška, M. Srnec, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Bezúch, Stieler, Sloboda - Kutálek, Holovič, J. Jurík - Kazinota, Klejna, Romančík
Poprad: Nikkilä - M. Šterbák, Suchý, Kovačevič, J. Špelda, D. Kramár, M. Kurali, Jáchym - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, Buc - Sabolič, Koskinen, Rapáč - S. Takáč, Gríger, Matúš Paločko

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Nedať doma gól je zlé, pritom šancí na strelenie gólu, či v prvej alebo druhej tretine bolo dosť. No šance sme nepremenili, naopak po chybách v defenzíve sme inkasovali. V poslednej tretine sme hru zredukovali na tri päťky, znova sa nám nepodarilo streliť gól, takže víťazstvo Popradu je zaslúžené."

Jozef Škrak, tréner Popradu: "Zápas začal na prekvapenie obojstranne útočne. Šance boli na oboch stranách, my sme jednu využili. Dôležité bolo, že domáci nepremenili trestné strieľanie. V druhej tretine mala hra podobný vývin. Útoky sa prelievali na obe strany. My sme znova dokázali steliť dva góly a v týchto momentoch nás pri šanciach domácich podržal brankár. V poslednej tretine sme kontrolovali hru a zápas sme v pohode doviedli do víťazného konca."

MHC Mountfield Martin - ŠHK 37 Piešťany 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. Michal Važan (J. Markovič, M. Beran), 44. T. Petruška (M. Hollý, Murček), rozh. sam. nájazd T. Petruška - 14. H. Ručkay (Peško), 28. Chylo (Peško)
Vylúčení: 4:4 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Orolín - Gajan, Tornay
1000 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., S. Hriňa, J. Perniš, Tupý, Zukal, R. Slávik - J. Markovič, M. Beran, Michal Važan - Murček, M. Hollý, T. Petruška - Korytko, M. Horský, Mikušovič - Jozef Kentoš, Dírer, L. Vartovník
Piešťany: Tomek - Brňák, V. Urban, Drgoň, R. Filip, A. Kolník, Cunik, A. Hruška, Bučka - T. Melichárek, Mertel, Stupka - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - S. Saliji, V. Nemec, Otčenáš

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 4:5 (2:2, 1:2, 1:1)
Góly: 6. R. Krajči (T. Troliga, Staňo), 10. T. Varga (O. Ďuriš, M. Kokavec), 38. K. Jass (Krajči), 45. K. Jass (Staňo, T. Troliga) - 5. T. Zigo (Petro), 20. Handzuš (Bambúch, Lukacevic), 30. B. Jankovič (Kolesnikovs, Ketner), 37. Handzuš (Lukacevic, M. Hudec), 50. M. Styk
Vylúčení: 4:5 na 2 min
rozhodovali: Bachúrik - Lokšík, Kalina
1142 divákov

Žilina: M. Laco - Rúfus, Sekáč, Brcko, Staňo, J. Dlouhý, Leško, Niník - M. Drevenák, V. Škoda, Lažo - K. Jass, T. Troliga, R. Krajči - M. Kokavec, O. Ďuriš, T. Varga - Drábek, Valášek, Kluka
Banská Bystrica: Dzubina - Bambúch, Kubka, J. Predajniansky, M. Styk, Novajovský, Kolešnikovs, Ketner - Lukačevič, Handzuš, M. Hudec - Ján Sýkora, Heizer, B. Jankovič - F. Nemček, Češík, Lamper - Petro, T. Zigo, Marcinek

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 17. R. Tománek (Hamrák, Podstavek), 20. Ordzovenský (Hamrák), 31. Jokila (Hamrák) - 11. Sojčík (R. Bagin, J. Gašparovič)
Vylúčení: 1:1 na 2 min
rozhodovali: Baluška - Holienka, Tvrdpň
1923 divákov

Nitra: M. Valent - T. Nádašdi, P. König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, F. Kuzma - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, Jokila - R. Tománek, Hamrák, Podstavek - Pupák, Kmeč, Kadura
Trenčín: Škrečko - Biro, J. Koma, Pozník, E. Bagin, Imrich, T. Bokroš, Habšuda, Vizváry - J. Pardavý st., Marosz, T. Klíma - J. Gašparovič, Lelkeš, Sojčík - Jakúbek, Broska, Šišovský - B. Mravík, O. Rusnák, Buliš

HKm Zvolen - HC Košice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 20. Michal Chovan (L. Jurík, Škvaridlo), 24. P. Zuzin (P. Hraško), 36. P. Huňady (Síkela, Martin Ďaloga), 48. Brabenec (Podkonický, P. Hraško), 55. Škvaridlo (L. Jurík, Michal Chovan) - 3. Mlynarovič (Marek Slovák), 60. Matúš Chovan (Deyl, Marcel Haščák)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Michal Novák (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku
presilovky: 2:1
rozhodovali: Goga, P. Jonák - R. Bednár, V. Snášel
2424 divákov

Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, L. Zuzin - Martin Ďaloga, P. Huňady, Síkela
Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Kolba, Deyl, M. Macejko, M. Takáč - Marcel Haščák, Bulík, R. Jenčík - Š. Novotný, T. Marcinko, Matúš Chovan - P. Svitana, Róbert Huna, Richard Huna - Jokeľ, Marek Slovák, Mlynarovič